Menu Zamknij

Komu potrzebny odkurzacz do liści

Kto ma na pewno nie powróci do grabienia liści i zbierania ich ręcznie. Odkurzacz do liści, znany również jako odkurzacz ogrodowy lub dmuchawa-aspirator, to urządzenie przeznaczone do zbierania i usuwania opadłych liści z ogrodu lub podwórka.

Odkurzacz do liści to wygoda

Oprócz podstawowej funkcji odkurzania odkurzacze posiadają jeszcze fukcję rozdrabniania liści by zajmowały mniej miejsca w worku oraz fukcję dmuchania. Funkcja dmuchnia jest niezwykle przydatna gdy mamy dużo krzewów, ozdobnych kamieni i roślin w w ogrodzie.

Możemy wówczas bez szkody dla roślin wydmuchać najpierw zalegające liście by potem bezpiecznie je odkurzyć nie niszcząc liści czy kwiatostanów. W łatwy sposób możemy za pomocą dmuchawy oczyścić z śmieci i piasku chodnik czy taras koło domu.

Pojemność worka lub pojemnika

Ważnym aspektem jest pojemność worka lub pojemnika na liście. Im większa pojemność, tym dłużej można pracować, zanim trzeba będzie opróżnić zbiornik.

Lekkość i manewrowość

Ważne jest, aby odkurzacz był łatwy do manewrowania i przenoszenia, zwłaszcza jeśli będziesz poruszać się po różnych obszarach ogrodu.